למה אנחנו

רשלנות רפואית [איחור] באבחון סרטן.

רשלנות רפואית בהיריון ובלידה.

רשלנות רפואית בניתוח.

תביעות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים.

תביעות של ילדים עם שיתוק מוחין.

רשלנות רפואית בילדים.

ד"ר דוד שרים ושות', חברת עורכי דין - פרופיל המשרד

למה אנחנו:

תביעות רשלנות רפואית מחייבות הבנה ברפואה, שכן הן עוסקות בהליכים רפואיים, בעבודתם המקצועית של רופאים ושל אחיות,  ובתהליכי עבודה במחלקות, בחדרי ניתוח, בחדרי לידה, במיון וכיוצא באלה.

נוכחותו של עורך דין שהוא גם רופא יש לה מספר יתרונות ברורים:

ראשית, היכולת להתמודד עם קריאת כל החומר הרפואי. נזכיר לכם כי הרופאים לא תמיד כותבים את הכול, ולכן צריך להסיק מסקנות לא רק ממה שנכתב, אלא גם ממה שלא נכתב. היכולת לקרוא את התיק הרפואי ולהבין ממנו את המהלך של הדברים היא בעלת ערך רב גם בשלב הייעוץ הראשוני, שבו עורך הדין יכול לקבוע אם יש בכלל עילת תביעה, ובטח בשלב חקירת הרופאים המומחים, חקירה שמבוססת על התיק הרפואי של תובעים.

שנית, עורך דין שהוא גם רופא, בוגר הפקולטה לרפואה באוניברסיטת תל אביב, שמכיר הרבה רופאים-עמיתים, יכול למצוא הקלות יחסת רופאים מתאימים שיכתבו חוות דעת עבור הלקוחות, גם בתביעות מורכבות של רשלנות רפואית.

שלישית, היכולת להתעמת עם רופאים בבית המשפט ולחקור אותם בחקירה נגדית בבית המשפט, מבוססת על ידע רפואי. עורך דין שהוא רופא הוא בעל גישה לספרות רפואית, לספרי רפואה, למאמרים, לתמונות ולאמצעי המחשה, וכמובן שהוא גם בעל ידע רפואי, כך שרופא שנחקר אצלו בחקירה נגדית לא יכול "לספר לשופט סיפורים" מבלי שתהיה לכך תגובה נמרצת…

רביעית, לעורך דין שהוא רופא יש נקודת התייחסות מאוד רחבה, שמביאה לכך שהוא מנהל תיק משפטי בצורה שונה מעורך דין רגיל, פשוט כי הוא מבין את התהליכים הרפואיים טוב יותר.

הוסיפו לכל אלה ניסיון של למעלה מ- 22 שנות ותק בתחום הרשלנות הרפואית, יחד עם הוראה של סטודנטים באוניברסיטאות, כולל בבית הספר לרפואה באוניברסיטה העברית, כולל הוראה של סגל מנהלים בכיר בקופות חולים, ותקבלו מושג – מדוע דווקא אנחנו….