אודות המשרד

רשלנות רפואית [איחור] באבחון סרטן.

רשלנות רפואית בהיריון ובלידה.

רשלנות רפואית בניתוח.

תביעות רשלנות רפואית בטיפולי שיניים.

תביעות של ילדים עם שיתוק מוחין.

רשלנות רפואית בילדים.

ד"ר דוד שרים ושות', חברת עורכי דין - פרופיל המשרד

שותף מייסד – ד"ר דוד שרים רופא ועורך דין – ד"ר דוד שרים, בוגר ביה"ס לרפואה של אוניברסיטת תל אביב. למד משפטים, במקביל ללימודי הרפואה, באוניברסיטת תל אביב. התמחה בתחום הרשלנות הרפואית ובתחום המשפט והרפואה, עורך דין ותיק עם 22 שנות ניסיון.

ד"ר דוד שרים, מרצה מבוקש באוניברסיטה העברית בירושלים בתחומי המשפט והבריאות, יועץ לשעבר של משרד הבריאות בתחום ניהול הסיכונים בתביעות רשלנות רפואית, יועץ לנושאי ניהול סיכונים ברשלנות רפואית לחברות ביטוח ולארגוני בריאות נוספים,לרבות בתי חולים.

עורך דין של עמותות רבות בתחום המשפט הרפואי, רב סרן במילואים – רופא אוגדתי.

התמחותנו – רשלנות רפואית והמשפט הרפואי – המשרד מתמחה בכל תחומי המשפט והבריאות, ונותן מענה מקיף לכל תביעות הנזיקין ונזקי הגוף עם התמחות מיוחדת בתביעות רשלנות רפואית.

המשרד מתמחה בכל מגוון תביעות הרשלנות הרפואית עם דגש מיוחד לתביעות מורכבות שמערבות היריון ולידה, ולתביעות של ילדים שניזוקו כמו שיתוק מוחין, ייעוץ גנטי כושל, תסמונת דאון, ילדים בעלי מומים, נפגעי חיסונים ותביעות סיעוד של ילדים פגועים. בנוסף מנהל המשרד תביעות רבות בתחומי רשלנות רפואית אחרים כמו: איחור באבחון מחלת הסרטן, ניתוחים רשלניים, תביעות בגין טיפולים תרופתיים שגויים, תביעות בגין טיפולי שיניים רשלניים, השארת גופים זרים בניתוח, אי מניעת התאבדויות בבתי חולים, אבחון פסיכיאטרי שגוי ועוד.

תביעות נוספות המנוהלות במשרד הן תביעות לפי חוקים ספציפיים בתחום הבריאות לרבות חוק נפגעי פוליו, חוק נפגעי חיסון, חוק הגזזת ודומיהם.

בנוסף לתביעות הרשלנות הרפואית עוסק המשרד בתביעות ביטוחיות, עם דגש על ביטוחי בריאות, וביטוחים סיעודיים וכן תביעות נזיקין כלליות, וכמובן בתביעות לפי חוק לנפגעי תאונות דרכים ותביעות של ביטוחי תלמידים.

ילדים זה אנחנו: המשרד שם דגש מיוחד על תביעות של ילדים בעלי נכות, שנפגעו בשל רשלנות רפואית או מסיבות אחרות, וזקוקים לכסף להמשך קיומם ולצורכי סיעוד. במסגרת זו מוגשות תביעות של ילדים בתחומי המשפט השונים.

בתחום הסוציאלי עוסק המשרד בתביעות נגד המוסד לביטוח לאומי ובתביעות נגד משרד הביטחון על מנת למצות את זכויותיהם של זכאים לתגמולים בין כנפגעי עבודה, בין כחיילים ומשרתי שירות ביטחון, ובין כזכאים בענף נכות כללית, או בקבלת פטור ממס בשל מצב רפואי לפי פקודת מס הכנסה.

מתוקף היותו של ד"ר שרים רופא, למשרד מספר ענפי התמחות ייחודיים הכוללים הגשת תלונות משמעתיות נגד בעלי מקצועות רפואיים, תביעות בגין ניהול כושל של ניסויים קליניים בבני אדם, תביעות של ילדים בעלי נכויות ומוגבלויות על רקע פגיעה מולדת, וכמו כן תביעות מכוח חוק ביטוח בריאות ממלכתי לקבלת טיפולים ותרופות שנמצאים בסל הבריאות ותביעות של מי שזכויותיהם לקבלת טיפול נשללו בקופות החולים או במסגרת הביטוחית.